517977-2019 - ResultatSverige-Bengtsfors: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snö- och halkbekämpning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 4 entreprenader för snö- och halkbekämpning avseende Bengtsforshus fastighetsbestånd.
Entreprenad 1 avser fastigheter i Bengtsfors
Entreprenad 2 avser fastigheter i Skåpafors och Billingsfors
Entreprenad 3 avser fastigheter i Dals Långed
Entreprenad 4 avser fastigheter i Bäckefors
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen