Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner till Lunds tingsrätt
Referensnummer: 2149-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende gardiner inklusive montering till den nya domstolsbyggnaden för Lunds tingsrätt. I uppdraget ingår måttagning, textilmaterial, sömnad, uppsättning/montering inklusive tillbehör.
För erhållande av Bilaga 2. ritningar, maila namn och diarienummer på upphandlingen till upphandling@dom.se (Ritningar som begärts ut vid tidigare annonsering är desamma).
Frågor som ställs under vecka 52 (2017) samt vecka 1 (2018), kommer att besvaras vecka 2 (2018).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 39515100 Gardiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen