518097-2019 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-1095 Skadedjurssanering
Referensnummer: 18/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Skadedjurssanering för Telge bolagen, Södertälje och Nykvarns kommuner
Svensk lagstiftning och behörig myndighets föreskrift
Svensk lagstiftning och behörig myndighets föreskrift och anvisning gäller vid upphandling.
Upphandlingen sker enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen