51811-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Tekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter Hiss
Referensnummer: 0003/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulten ska bistå med framtagande av förfrågningsunderlag vid nybyggnad, ombyggnad och reparation av hiss.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen