518239-2017 - ResultatSverige-Västervik: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarfordon till lastväxlartank till Räddningstjänsten i Västervik
Referensnummer: U-116-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommun inbjuder till att lämna anbud på lastväxlarfordon till Räddningstjänsten enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen