518276-2025 - Resultat
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – IT- arbetsplats 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT- arbetsplats 2025
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna ramavtal med en leverantör som kan tillhandahålla Försäkringskassans behov av IT-arbetsplatsutrustning samt till Försäkringskassans anslutande myndigheter.
Intern identifierareFK 2024/008913
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningIT produkter för IT-arbetsplats
Intern identifierareIT- arbetsplats 2025