518286-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter VA-arbeten (SUA)
Referensnummer: UH 22-04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska konsulter inom VA (SUA)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska konsulter inom VA för avrop under 2+2+2+2 år.