518347-2023 - ResultatSverige-Strängnäs: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm för särskilt boende
Referensnummer: SN/2023:60-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för digitalt trygghetslarmsystem med tillbehör till Strängnäs kommuns särskilda boenden (äldreboenden och korttidsboenden) i egen regi. Hyresavtal tecknas för respektive boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen