518402-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nationell upphandling atezolizumab 2017
Referensnummer: LS 2016-1259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel
II.1.4.
Kort beskrivning
Nationell upphandling atezolizumab 2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen