518412-2022 - ResultatSverige-Luleå: Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beslutsstödsystem Luleå
Referensnummer: KLF 2022/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett IT stöd för verksamhetsstyrning, planering, uppföljning och analys
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 48812000 Ekonomiska informationssystem, 79313000 Resultatuppföljning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen