518427-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Höganäs: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av särskilt boende Revalyckan i Höganäs
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Höganäs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende drift av Revalyckan särskilt boende i Höganäs kommun.
Revalyckan är ett litet hemtrevligt vårdboende som ligger i den vackra Kullabygden i Jonstorp, Höganäs kommun. Boendet är i ett plan med en fin trädgård med många möjligheter till ro. Här finns bra promenadvägar med vilobänkar. Revalyckan ligger i närheten av affär och post. Revalyckan drivs av Norlandia Care på uppdrag av Höganäs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen