Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsanordnare
Referensnummer: 608-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
HB inbjuder lev. att lämna anbud för utbildningsanordnare som ska tillhandahålla utbildnings- validerings- och informationstjänster inom ramen för det ESF-finansierade projektet ”Re:Skills Textile & Fashion”Projektet syftar till omställning för såväl individer verksamma inom textil och modebranschen som omställning för branschen. Prioriterad målgrupp för upphandlingen och ESF-projektet är bred och omfattar varslade, permitterade eller anställda personer och arbetsgivare (organisationer och företag).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73220000 Utvecklingsrådgivning, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen