518537-2020 - ResultatSverige-ÖREBRO: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning av enskilda avlopp
Referensnummer: Tn 2775/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal av slamtömning och borttransport av slam från enskilda avlopp inom Örebro kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen