518605-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hydrologiska och geohydrologiska utredningar - konsulttjänster
Referensnummer: GNU 2020/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal av Hydrologiska och geohydrologiska utredningar till Falu kommun, Hedemora kommun och Ludvika kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71351920 Oceanografi och hydrologi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal av Hydrologiska och geohydrologiska utredningar till Falu kommun
Område Hedemora kommun
Del nr: 2
Ramavtal av Hydrologiska och geohydrologiska utredningar till Hedemora kommun.
Område Ludvikia kommun
Del nr: 3
Ramavtal av Hydrologiska och geohydrologiska utredningar till Ludvika kommun.