518624-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Fönster
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönster komposit samt renovering och tillbehör
Referensnummer: 19-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44221100 Fönster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för köp av kompositfönster, renovering fönster samt fönstertillbehör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421112 Montering av fönsterkarmar, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen