2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utvärderingstjänster samt processtöd vid projekt för Stockholms stads sociala investeringsfond
Beskrivning: Konsultstöd vid utvärderings- och utredningstjänster samt processtöd vid förebyggande sociala insatser, åt Stockholms stads stadsledningskontor.
Intern identifierare: KS 2025/1248
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79720000 Utredning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Konsultstöd vid utvärdering samt processtöd vid projekt för Stockholms stads sociala investeringsfond. Upphandlingen omfattar utvärderingar av sociala projekt inom förskola, skola, socialtjänst, omsorg av funktionsnedsatta, äldreomsorg, arbetsmarknadsåtgärder, kultur- och fritid, jämställdhet och mänskliga rättigheter, demokrati, kompetensförsörjning som utförs inom beställarens verksamheter och utvärderas av Stockholms stads stadsledningskontor.
Intern identifierare: Utvärderingstjänster samt processtöd vid projekt för Stockholms stads sociala investeringsfond