518659-2022 - ResultatSverige-Lidingö: Metanol
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av metanol för kolkälla
Referensnummer: KF2022-069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24322210 Metanol
II.1.4.
Kort beskrivning
Käppalaförbundet inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud i rubricerad upphandling av metanol för kolkälla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09111000 Kol och kolbaserade bränslen, 09111300 Fossila bränslen, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen