Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-arbeten
Referensnummer: K2018-0065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende VVS-arbeten inom Beställarens fastighetsbestånd. Arbetena omfattar främst rörmokeriarbeten i planerat underhåll, ombyggnationer och renoveringar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen