518780-2019 - ResultatSverige-Linköping: Tjänster på elområdet
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter El och Automation
Referensnummer: 18/148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfter är att upphandlingen ska genererar ramavtal på vilka B kan avropa Tekniska konsulter El och Automation efter behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet är att upphandlingen ska generera ramavtal på vilka B vid behov kan avropa konsulter inom område Tekniska konsulter El och Automation..