518792-2024 - Resultat
Sverige – Reklam och marknadsföring – Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationstjänster
BeskrivningRegion Västerbotten inbjuder er härmed att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende Strategisk kommunikationsrådgivning och Informationsproduktion. Denna upphandling avser strategiskt kommunikationsrådgivning och informationsproduktion för Region Västerbotten. Anbudsområdet omfattar hela det utbud av tjänster som krävs för att fylla funktionen som regionens huvudbyrå. Region Västerbotten söker två (2) leverantörer till rangordnat avtal som har en stark strategisk och analytisk förmåga, kreativ höjd och stor produktionskapacitet. Regionen har behov av varierande tjänster från en mångsidig samarbetspartner. En partner som kan bidra i strategiska samtal likväl som i taktiska produktionsuppdrag. Regionen söker en samarbetspartner som drivs av ett mycket stort samhällsengagemang och har ett genuint intresse av samhällsutveckling och som har en utmärkt förståelse för Västerbotten samt de utmaningar och möjligheter som finns här.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94174:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79420000 Managementtjänster