518796-2018 - ÄndringSverige-Ljungby: Byggnation av servicehus
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av trygghetsboende inom kv. Uttern 2
Referensnummer: AVT2018/0038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211200 Byggnation av servicehus
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av trygghetsboende inom kv. Uttern 2 åt Ljungbybostäder AB. 54 st lägenheter.