518805-2020 - ResultatSverige-Karlskoga: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyckelfria lås till hemtjänsten
Referensnummer: 2020-025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskoga kommun avser att införa ett digitalt låssystem (för både fastighetsportar, dörrar till bostäder,
Tvättstuga, soprum och medicinskåp) med tillhörande administrationsverktyg och eventuella möjligheter
Till ytterligare funktioner. Upphandlingen omfattar 400 nyckelfria lås till bostadsdörrar med tillhörande låssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar 400 nyckelfria lås till bostadsdörrar med tillhörande låssystem.