Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1004 Brukarresor Katrineholm
Referensnummer: 20/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser resor till och från Vård- och omsorgsförvaltningens resurscenter. Resorna sker under hela året med undantag för fyra veckor under sommaren då verksamheten är stängd för semester. transporterna utförs under varierande tider och upptar därför en stor del av dagen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen