Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekt för nyproduktion, ramavtal
Referensnummer: UH-2017-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende Arkitektur med inriktning på konstnärliga, strukturella och tekniska färdigheter för att forma och skapa byggnader interiört och exteriört, uppdragen avser nyproduktion av bostäder i olika former.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen