Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagning av oljeslam
Referensnummer: 2017/0887-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar mottagning och behandling av oljehaltigt slam från en behandlingsanläggning för oljehaltigt vatten. Slammet är uppblandat med ca 50 volymprocent torv.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90513800 Behandling av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen