518964-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Äldreomsorg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av vård- och omsorgsboende - Lindåsa
Referensnummer: ON 2019/298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311100 Äldreomsorg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift av vård- och omsorgsboende Lindåsa där Kristianstads kommun är hyresavtalsägare och Anbudsgivaren sköter driften av vård- och omsorgsboende. En anbudsgivare kommer att antas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen