Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård och kontorsservice
Referensnummer: 2020-0445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsgivarverket upphandlar lokalvård och kontorsservicetjänster till lokalerna på Mäster Samuelssons gata och avser att teckna avtal med en (1) leverantör genom reserverad upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79500000 Kontorshjälp, 90919200 Kontorsstädning, 98513200 Tjänster utförda av kontorspersonal för enskilda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen