Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult till Skra Bro vård och omsorgsboende
Referensnummer: N230-0542/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser generalkonsult. Generalkonsulten ska tillsätta konsulter samt ansvara och samordna konsultgruppens arbete med framtagande av ramhandling för nybyggnation (totalentreprenad) av vård och omsorgsboende i Skra Bro.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen