519021-2021 - ResultatSverige-Lund: Diverse byggmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: 2021-FA000088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser täcka Region Skånes behov av byggmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44200000 Konstruktionsprodukter, 44220000 Inredningssnickerier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen