519031-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Ramavtal VS-Installationer ROT 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VS-Installationer ROT 2025
BeskrivningRamavtalet avser VS-installationsarbeten ROT inom samtliga av SISAB:s förvaltade fastigheter.
Intern identifierareSISAB 2024/65
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal VS-Installationer ROT 2025