519053-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning – Energiuppföljningssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnergiuppföljningssystem
BeskrivningEnergiuppföljningssystem för att registrera, övervaka och analysera el-, vatten- och värmeförbrukningen i förvaltade byggnader.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115404:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48614000 Datainsamlingssystem