Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal fönsterputs
Referensnummer: KS 2021.1312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skurups kommun kommer upphandla ramavtal avseende fönsterputsning till kommunens fastigheter. Ramavtalet kommer avse ett antal utpekade objekt med möjlighet till utökning om nya fastigheter tillkommer. Kommunens helägda bolag kommer också ha möjlighet att avropa från avtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fönsterputsning av kommunala fastigheter.
Volymer kommer preciseras i upphandlingsdokument