Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss gällande LOV i hemtjänsten i Krokoms kommun
Referensnummer: SN 21-048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss gällande upphandling av hemtjänst det vill säga omsorgstjänster, servicetjänster, delegerad hemsjukvård samt matproduktion och/eller matdistribution i Krokoms kommun enligt Lag (2008:962) om valfrihetssystem (LOV).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85141210 Vård i hemmet, 85312200 Hemkörning av varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss gällande LOV i hemtjänsten i Krokoms kommun.