519253-2018 - ResultatSverige-Lund: Nät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppgradering av Trådlös infrastruktur och autentiseringsmjukvara
Referensnummer: KS 2018/0610
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppgradering av infrastruktur för trådlöst nät, vilket kräver ny utrustning, mjukvara och licenser.
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 32412110 Internetnätverk, 32580000 Datautrustning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen