51927-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Depåvagnar med inredning och inredning för 10 fots och 20 fots container samt tillbehör
Referensnummer: FM2020-25056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har för avsikt att upphandla Depåvagnar och Inredning för 10 fots och 20 fots containrar samt tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen