51928-2019 - ResultatSverige-Stenungsund: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation bostärder Koppersvägen Stenungsund "Klaras Hus"
Referensnummer: 0812-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av flerbostadshus med 8 våningar på Koppersvägen i Stenungsund samt kompletteringsbyggnader och garage. Bostadshuset innefattar 32 st. lägenheter samt vindsplan med förråd och teknikrum.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen