519370-2018 - ÄndringSverige-Karlskrona: Räddningsfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsfordon, Hävare samt två Befälsbilar
Referensnummer: KS 2018/6565 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av tre fordon till Räddningstjänsten Östra Blekinge
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser följande räddningsfordon; hävare samt två befälsbilar.