519448-2020 - ÄndringSverige-Luleå: Städning av byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift - Lokalvård
Referensnummer: 201908 (2)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Städning av gemensamma utrymmen, tex trappor, entréer, bastu m.m. i bostadshus i Lulebo ABs bestånd. Upphandlingen är uppdelad i 4st olika entreprenad områden (geografiska). Fastighetsbeståndet består av ca 7500 lägenheter, varav ca 1050 studentbostäder.
Anbud kan lämnas på en eller flera anbudsområden.