519463-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Administrativa tjänster avseende finansmarknaden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Global voting service
Referensnummer: VS 2021/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66150000 Administrativa tjänster avseende finansmarknaden
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32344110 Röstregistreringssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 66171000 Finansiell rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen