519464-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Arbetskläder för män
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder till bussförare
Referensnummer: 19/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av beklädnad för bussförare samt att tillhandahålla rutiner eller system för löpande beställningar från den beklädnadskategori man har rätt att beställa ifrån.
Tilldelning av beklädnad inom Gamla Uppsala Buss är behovsprövad. Möjlighet att kunna hantera information om personer och statistik angående beställningar skall därför kunna hanteras genom rutin eller system.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen