519474-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Utbildning av personal
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsutbildningar
Referensnummer: UPPH2020-00291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsalas personal har behov av grundläggande brandskydds-utbildningar som bygger på Region Uppsalas säkerhetspolicy, regler och utbildningsplaner för brandskyddsutbildning. Utbildningarna är ämnade för alla anställda och avser såväl teoretiska som praktiska moment.