51949-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Legitimerad HSL-personal
Referensnummer: VOF 137/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inhyrning av HSL-personal (legitimerad arbetsterapeut, legitimerad fysioterapeut (sjukgymnast) och legitimerad sjuksköterska).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Legitimerad Arbetsterapeut
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85142000 Paramedicinska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
-
Legitimerad Fysioterapeut (Sjukgymnast)
Del nr: 2
85100000 Hälsovårdstjänster, 85142000 Paramedicinska tjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
— -
Legitimerad Sjuksköterska)
Del nr: 3
85100000 Hälsovårdstjänster, 85142000 Paramedicinska tjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster