519510-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå för telefonlinjen: Välj att sluta
Referensnummer: 114-69607-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen driver sedan februari år 2019 en telefonlinje i samverkan med Manscentrum Stockholm för personer som utövar våld eller riskerar att utöva våld mot närstående. För att nå ut med information om telefonlinjen anlitar Länsstyrelsen en kommunikationsbyrå. Avtal med nuvarande kommunikationsbyrå löper ut i dec 2021.
Anbudsinbjudan
Länsstyrelsen i Stockholms län inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal avseende Kommunikationsbyrå för kampanjen Välj att sluta.
I det osäkra läget med anledning av Covid 19, och dess dagliga påverkan på marknaden, kommer vi att utvärdera frågor kring ekonomiska förutsättningar utifrån krav i detta underlag, men också utifrån den aktuella rådande arbetsmarknadspolitiska situationen och bedöma förutsättningar i förhållande till upphandlingen i varje enskilt ärende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen