519512-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella tjänster - Mora, Orsa och Älvdalens kommuner, 2021/00043
Referensnummer: 2021/00043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Finansiella tjänster till Mora, Orsa och Älvdalens kommunkoncerner.
Avser följande tjänster:
– Koncernkonto med kredit
– Förmedling av kommunalskatt
– Löneförmedling
– Betalningsförmedling
– Försörjningsstöd
– Elektroniskt arkiv
– Service och tillgänglighet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 4 MSEK på fyra år