519515-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS - IT-konsulter
Referensnummer: DIS 21-063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun inbjuder till att komma in med ansökan om att delta i Dynamiskt Inköpssystem (DIS) gällande IT-konsulttjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
IT-konsulttjänster både resurskonsulttjänster och uppdragskonsulttjänster.