Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högupplösande masspektrometer
Referensnummer: FOI-2019-548
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en högupplösande masspektrometer (HRMS). Avtal kommer tecknas med en leverantör med ett helhetsansvar för leverans, drifttagning och handhavandeutbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen