Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Remiss Verksamhetssystem Arbetsmarknads- och socialförvaltningen
Referensnummer: KS 2022/0604
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Remiss på upphandling av Verksamhetssystem för Arbetsmarknads- och socialförvaltningen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Översiktlig beskrivning av uppdraget
Lunds kommun har behov av ett ändamålsenligt och verksamhetsorienterat verksamhetssystem för perioden 2023 och framåt.
Syftet med upphandlingen är att upphandla och implementera ett verksamhetssystem för socialtjänsten och viss kommunal hälso- och sjukvård inom individ- och familjeomsorgen.
Uppdragets omfattning i detalj framgår av Upphandlingsdokumentet i dess helhet, se bland annat under rubriken Upphandlingsdokument.