519623-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikation som tjänst samt Akuta medicinska larm
Referensnummer: UPPH2022-00084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två upphandlingsområden:
1. Kommunikation som tjänst” (KST).
2. Akuta medicinska larm.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Ansökningstidens utgång
Anbudsansökan ska lämnas in senast 2022-10-21 23:59.
Anbudsansökan som kommer in efter anbudsansökningstidens utgång kommer inte att prövas
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen