2. Förfarande
Förfarande
Titel: Jakthornsgatan 20-74, Kronoparken
Beskrivning: Beställaren Stiftelsen Karlstadshus avser att låta utföra bland annat utbyte av fönster och lägenhetsdörrar, diverse målningsarbeten, byte av träpanel, montage av nya postboxar och digitala namntavlor, byte av räcken på loftgångshus, mindre arbeten i undercentral, ny styr och uppkoppling, installation av inomhusgivare, installation av centralt återvinningsaggregat med nya ventilationskanaler. Åtgärder ska utföras på totalt 11 flerbostadshus med 168 lägenheter totalt samt 4 gårdshus.Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114168:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten