519764-2019 - ResultatSverige-Osby: Specialfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdfordon till Räddningstjänsten
Referensnummer: KS/2019:92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Osby kommuns Räddningstjänst är i behov av ett nytt höjdfordon, en steghävare, och inbjuder leverantörer att lämna anbud i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen